Włącz się do działania! Razem zmieniajmy nasze instytucje publiczne! 

Nasze instytucje publiczne powinny być zarządzane w sposób bardziej strategiczny. 
Przekaż darowiznę pieniężną na rzecz Fundacji, co pozwoli na przeprowadzenie szkoleń
dla 350 menedżerów sektora publicznego i rozpocznie wdrażanie Administrategii.
Jeszcze dziś wnieś Twój wkład w ulepszenie instytucji publicznych!
 

Nowy status

 

 
 

 

Wszyscy chcielibyśmy, by nasze instytucje publiczne działały sprawniej, by lepiej odpowiadały na nasze różne oczekiwania. By przynosiły większy „zwrot” z inwestowanych w nie publicznych pieniędzy. Czyli naszych pieniędzy! Naszą książkę pt. „Administrategia, czyli jak osiągnąć sukces osobisty zarządzając w administracji publicznej” w całości poświęcamy konstruktywnym pomysłom, jak usprawnić nasze instytucje publiczne. Zdobywa ona uznanie zarówno wśród praktyków administracji publicznej, jak i osób spoza sektora publicznego. Ale sama książka to tylko początek. Teraz pomysły na usprawnienie instytucji publicznych chcemy przełożyć na codzienne działania naszego sektora publicznego!

 

Jakie jest Twoje zadanie?

Nasza inicjatywa ma charakter oddolny. My, jako autorzy, dostarczamy najlepszy dostępny know-how, czas, oraz pełne zaangażowanie. Ty pomóż nam zidentyfikować miejsca, gdzie nasze wsparcie ma największy sens. Wskaż menadżerów publicznych, gminy, miasta, konkretne instytucje, które wykazują duży potencjał rozwoju lub/i potrzebę wsparcia. Dotrzemy do nich, pomagając im zmierzyć się z ich wyzwaniami, zmotywujemy do usprawniania ich instytucji i zespołów, oraz wyposażymy w praktyczne i sprawdzone narzędzia do dobrego zarządzania.

 

Co konkretnie chcemy zrobić?

  • Po pierwsze, planujemy przeprowadzenie serii inspirujących, praktycznych warsztatów dla 350 menadżerów publicznychCelem proponowanych warsztatów jest radykalne wzmocnienie kompetencji średniej i wyższej kadry menadżerskiej naszych instytucji publicznych w zakresie zarządzania strategicznego – chcemy pomóc menadżerom instytucji wybierać priorytety, projektować najlepsze rozwiązania, a następnie skutecznie i efektywnie je wdrażać.
  • Chcemy też stworzyć platformę internetową, służącą jako narzędzie stałego doskonalenia i wzajemnego motywowania się i inspirowania proaktywnych menadżerów publicznych.

 

Dlaczego nam się uda?

Bo nasza książka to „najlepszy produkt na rynku” w zakresie zarządzania strategicznego instytucjami publicznymi, oparty o szeroką wiedzę, doświadczenie oraz badania empiryczne. Bo mało kto tak kompleksowo zna się na temacie, jak my. A dodatkowo mamy znaczące doświadczenie i osiągnięcia w kształceniu kadr menadżerskich wyższego szczebla. Maciej otrzymał ostatnio nagrodę Wykładowcy Roku 2014/2016 Programu Executive MBA Politechniki Warszawskiej oraz CEU Distinguished Teaching Award.


 

Wesprzyj naszą kampanię już dziś! Kliknij poniżej na preferowaną przez Ciebie opcję wsparcia:

1 2 3
4 5 6
7 8 9

 

Jak mogę zasilić kampanię?

dotpay

Po pierwsze, skorzystaj z dogodnej dla Ciebie formy przekazania Twojego datku - w formie szybkiego transferu, przelewu online, płatności gotówkowej, za pomocą portmonetki lub vouchera. Rozliczenia transakcji przeprowadzane są za pośrednictwem serwisu Dotpay.pl. Jeśli chcesz skorzystać z tego rozwiązania, po prostu kliknij na wybraną przez Ciebie wielkość datku oraz rodzaj zaangażowania na szachownicy powyżej - zostaniesz przekierowany bezpośrednio do modułu płatności!

przelew

Po drugie, możesz przekazać swój datek tradycyjnym przelewem lub wpłatą bezpośrednio na konto fundacji Administrategy Lab nr 72 1140 1010 0000 3566 7100 1001 (konto w PLN). W tytule przelewu dopisz "Administrategia – inauguracyjna kampania crowdfundingowa”. Szczegóły dotyczące Twojego wkładu przekaż nam e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nie zapomnij, że datek przekazywany na nasze działania ma charakter darowizny, którą możesz odliczyć od podstawy opodatkowania (do 6% przychodu), co wpłynie na zmniejszenie płaconego przez Ciebie podatku dochodowego. 

 

Serdecznie dziękujemy!

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt e-mailowy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


Nasza kampania crowdfundingowa - pytania i odpowiedzi

 

Nad odpowiedzią na to pytanie zastanawialiśmy się dobre półtora roku. Efektem tych rozważań jest nasza książka – gorąco zachęcamy do jej lektury!

A mówiąc w skrócie, jesteśmy przekonani, że jednym z kluczowych powodów, dlaczego wciąż nie jesteśmy z naszych instytucji zadowoleni, jest brak priorytetyzacji działań, którymi się one zajmują, oraz słaby nacisk na rolę jednostek w całym systemie.Żeby nasze instytucje działały lepiej, musimy wzmocnić kompetencje zarządcze oraz motywację ludzi, którzy nimi kierują. „Menadżerowie publiczni”, bo tak ich nazywamy (abstrahując od dominującego podziału na „urzędników” i „polityków”), muszą wyjść z roli „wykonawców”, stereotypowych „biernych, miernych, ale wiernych”, robiących „wszystko i nic” i przyjąć rolę proaktywnych, skoncentrowanych na priorytetach menadżerów, twórczych i zaangażowanych współkreatorów rzeczywistości, wykorzystujących pełen potencjał współpracy ze swoimi partnerami i klientami-obywatelami. Co więcej, menadżerowie publiczni muszą przekształcić swoje urzędy w płaskie, oparte na wiedzy organizacje, w których dbałość o efektywność i skuteczność oraz o satysfakcję klienta są na porządku dziennym.

Sprawa nie jest oczywiście prosta do rozwiązania. Dlatego dużo pracy przed nami!

Crowdfunding to internetowa zbiórka pieniędzy na innowacyjny cel społeczny. Opiera się na założeniu, że mamy wspólny interes w tym, by w naszym kraju i regionie pojawiały się nowe idee i pomysły, rzucające wyzwanie zastałym schematom. Jeśli wiele osób wpłaci nawet stosunkowo niewielką kwotę, możemy zrealizować projekt całkowicie niezależny od polityki lub dużych sponsorów. 

Potrzebujemy Twojej pomocy, by uruchomić dwie konkretne inicjatywy, które pomogą nam przełożyć na praktyczne działania rozwiązania, które przedstawiliśmy w "Administrategii".

  • Pierwsza z nich to Akademia Administrategii. Zorganizujemy serię warsztatów dla 350 menadżerów publicznych średniego i wyższego szczebla w krajach, gdzie wydamy naszą książkę w pierwszej kolejności. Ponieważ nasi trenerzy poświęcą swój czas na szkolenia bezpłatnie, koszt jednostkowy uczestnictwa w nich będzie bardzo niski. W Polsce, Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie będziemy w stanie zorganizować szkolenia za jedyne 45 złotych za uczestnika. Ta kwota pokryje koszty przejazdów i (w miarę potrzeby) zakwaterowania dla trenerów, wszystkie wydatki związane z materiałami szkoleniowymi (w tym studia przypadków) dla uczestników, oraz - w razie potrzeby - koszty tłumaczenia symultanicznego.
    Choć wiele instytucji publicznych w naszym regionie boryka się z problemami finansowymi, często dysponują one określonymi budżetami szkoleniowymi dla swoich pracowników. Dlatego też docelowo będziemy dążyć do finansowej samowystarczalności m.in. poprzez przerzucenie na instytucje zamawiające nasze szkolenia, kosztów. Nawet w przypadku pierwszych warsztatów zawsze będziemy sprawdzać możliwości instytucji nas przyjmujących do pokrywania kosztów szkoleń, choćby przez częściowe opłaty. Nie chcemy jednak ograniczyć naszego zasięgu do tych instytucji, które mają pokaźne budżety. To własnie w przypadku tych biedniejszych instytucji - urzędu małej gminy, wiejskiej szkoły czy lokalnego muzeum - potrzeba wiedzy w zakresie nowoczesnych i sprawdzonych technik zarządzania jest większa.
  • Druga inicjatywa to Forum Administrategii, czyli internetowa platforma służąca menadżerom publicznym do wymiany najlepszych praktyk oraz doświadczeń z wprowadzania rozwiązań z zakresu strategicznego zarządzania instytucjami publicznymi. Na Forum będziemy publikować konkretne pozytywne studia przypadków z sektora publicznego, szczegółowo przedstawiające różne udane przedsięwzięcia i inicjatywy oraz lekcje z ich wdrażania i funkcjonowania. Studia przypadku mają koncentrować się na pozytywnych przykładach menadżerów publicznych oraz instytucji (w odróżnieniu do dominującej narracji, która koncentruje się zazwyczaj na tym, kto jak się nie nadaje, jak coś źle działa itd.). Będą one pełnić podobną rolę co case'y biznesowe, które powszechnie wykorzystuje się w kształceniu menadżerów.
    W ten sposób chcemy promować konkretne rozwiązania, które można będzie zastosować gdzie indziej. Chcemy, by administratedzy z całego regionu mieli do dyspozycji miejsce, gdzie będą dzielić się swoimi doświadczeniami i najlepszymi praktykami.
    Zanim umieścimy je na stronie, każde studium przypadku musi być szczegółowo przeanalizowane, zweryfikowane oraz przetłumaczone. Do tego potrzebujemy wsparcie; chcemy zaangażować analityków z lokalnych krajów, w których wydajemy Administrategię, by nam w tym pomogli. Dzięki środkom zebranym w tej kampanii będziemy mogli zapewnić im skromne stypendium w wysokości €200 miesięcznie przez okres 6 miesięcy. 

Szczegółowy rozkład planowanych wydatków przedstawia poniższy schemat.

Podział środków

W ciągu 24 godzin od wpłaty prześlemy Ci maila z formularzem odpowiedzi. Odpisz po prostu na niego i przekaż nam niezbędne dane i swoje propozycje!

Nagrody książkowe oraz Plan Bitwy będziemy wysyłać systematycznie, w ciągu 2 tygodni od otrzymania danych teleadresowych na temat wysyłki! 

Warsztaty zaczniemy realizować po zamknięciu kampanii, kiedy będziemy wiedzieć, ile pieniędzy zebraliśmy i na ile warsztatów będziemy mogli sobie pozwolić.

Poważnie traktujemy rolę Polski jako lidera Europy Środkowo-Wschodniej. Dlatego z „Administrategii” chcemy stworzyć eksportowy produkt „Made in Poland”. Indiegogo umożliwia nam łatwe pozyskiwanie funduszy od osób spoza Polski.

Z drugiej strony, serwis nie obsługuje tak lubianych w Polsce szybkich przelewów. Dlatego „sklonowaliśmy” naszą stronę z Indiegogo na naszym własnym portalu administrategia.pl.

Kwota przedstawiona powyżej stanowi łączną sumę środków zebranych za pośrednictwem naszej strony oraz platformy Indiegogo.

Z przyczyn opisanych wyżej, kampania na Indiegogo jest niezależna od zbiórki na naszym portalu. Żeby zapewnić wszystkim dostęp do wielkości wszystkich zebranych środków, powyżej będziemy regularnie uaktualniać całość wpłat, tj. zarówno tych zebranych za pośrednictwem Indiegogo, jak i przekazywanych bezpośrednio przez naszą stronę.

Nie zadziała to jednak w drugą stronę, to znaczy na Indiegogo nie pojawią się wpłaty realizowane przez stronę administrategia.pl. Nie jest to idealne, ale jest to jedyny sposób, by umożliwić naszym polskim darczyńcom wpłaty poprzez popularne w Polsce rozwiązania do płatności internetowych. 

Wszystkie środki zebrane w ramach niniejszej kampanii trafiają na konto Fundacji Administrategy Lab. To Fundacja powołana do tego, by promować idee strategicznego zarządzania w sektorze publicznym. Szczegółowe informacje na temat Fundacji, w tym osoby zaangażowane bezpośrednio w jej prace, znajdują się tutaj.

Wszystkie osoby pełniące funkcje w Fundacji a także osoby prowadzące szkolenia w ramach Akademii Administrategii robią to społecznie, nie pobierając z tego tytułu wynagrodzenia.

Nie. Potrzebujemy Twojej pomocy, by rozpocząć działalność i wykazać przydatność Administrategii. Z tymi doświadczeniami zamierzamy stopniowo zacząć ubiegać się o środki publiczne i unijne, które zapewnią finansowanie tego projektu w dłuższej perspektywie czasowej.

Opinie

Partnerzy

Administrategia,
czyli jak osiągnąć sukces osobisty
zarządzając w administracji publicznej 

logoA     

Znajdź nas na Facebook
Kontakt: start@administrategy.org